Rookie Ball Merklín 3.6.2023

iž třetí kolo soutěže Rookie ball (U9) jsme odehráli 3.6.2023 na domácím hřišti v Merklíně.

Hned první zápas nás čekal soupeř z baseballového klubu Wolfs Domažlice. Oběma týmům se dařilo hlavně na pálce. S hrou v poli už to bylo trochu slabší. Směny končily většinou s limitem 5 bodů a bylo pravděpodobné, že komu se podaří alespoň jedna dobrá směna v obraně, má velkou šanci na vítězství. A to se povedlo Vampírům. V polovině zápasu, jsme i díky pěknému dvojautu udrželi Wolfs v jedné směně na 2 bodech a i díky tomu jsme nakonec zvítězili 20:17.

V druhém zápase jsme nastoupili proti Berounským Piranhas a i tady se nám dařilo na pálce. Podobně jako v prvním zápase jsme všechny naše útočné půlsměny ukončili před limitem po dosažení 5 bodů. V obraně to bylo tentokrát ještě o maličko lepší v jedné směně jsme soupeře dokonce vyprovodili „s nulou“ a nakonec jsme opět zvítězili 20:14.

Ve třetím zápase jsme si vybrali slabší chvilku. Proti Žralokům z Ledenic se nám tentokrát vůbec nedařilo na pálce. Soupeři nás často autovali a tak jsme v zápase získali jen 5 bodů. To samozřejmě nemohlo stačit na výhru a tak jsme utrpěli první porážku na turnaji v poměru 5:15.

V posledním zápase jsme nastoupili proti dosud neporaženému soupeři Tempo Foxies. Z předchozí porážky jsme se rychle oklepali, soupeře jsme se nezalekli a získali 3. výhru. Pozitivní bylo, že během turnaje se tak, jak se naši hráči rozehrávali, zpřesňovala naše hra v obraně a v posledním zápase jsme soupeřům dovolili jen 11 bodů, což bylo nejméně ze všech našich zápasů. Konečný výsledek 18:11.

S celkovou bilancí 3 výhry – 1 prohra jsme obsadili dělené 1.-3. místo s týmy Ledenic a Tempa. Skvělý turnaj za pěkného počasí, nadšený výkon všech hráčů, výborně fungující bufet plný dobrot s vždy příjemnou obsluhou. Spousta diváků.

Další, pořádně ostrý test, nás čeká 17.-18.6. na hřišti v Roudnici nad Labem, kde se na dvou hřištích celkem 10 týmů spolu utká na OPEN poháru kategorie U9. Tak přejeme všem ať se jim daří a užijí si turnaj nejen na hřišti, protože pro některé to bude první celovíkendový softbalový výjezd.