Coachball Tempo – 20.5.2023

Druhé kolo Coachballové ligy se odehrálo v sobotu 20.5.2023 v areálu Tempo Praha.

Utkali jsme se se stejnými soupeři jako v prvním kole v Merklíně a dokonce i ve stejném pořadí. Nejprve jsme tedy nastoupili proti Slávia Boars Plzeň. Bylo to jako obvykle velmi vyrovnané, po většinu zápasu jsme spíše dotahovali těsný náskok soupeře, ale v poslední směně se nám podařilo odskočit do vedení o 3 body a i když nás obsluha výsledkové tabule evidentně o jeden bodík obrala, dokázali jsme tento náskok při dohrávce těsně udržet na konečných 11:10.

Druhý zápas proti Piranhas Beroun. Zatímco v Merklíně jsme alespoň do poloviny zápasu dokázali trochu držet krok, tentokrát bylo o vítězi od začátku jasno. Kvalitnější, sehranější a starší tým soupeře nám skoro nic nedovolil a tak jsme nakonec byli rádi alespoň za čestný bodík a prohráli jsme vysokým rozdílem 1:14.

Třetí zápas proti domácím Tempo Foxies přinesl hodně zajímavou podívanou. Ze začátku to vypadalo na další debakl, po dvou směnách prohráváme 1:8, ale v druhé polovině jsme srovnali krok a v dohrávce poslední směny se nám podařilo 6 body dokonce vyrovnat. A protože se hrálo o postup do finále, musel o vítězi tohoto utkání rozhodnout tie-break, což je v této kategorii málokdy k vidění. Na 4 body soupeře už jsme odpověděli jen 3 a tak tento zápas prohráváme těsně 14:15 a zbyl na nás opět souboj o 3. místo. Ale všichni včetně diváků na tribuně si tento napínavý zápas užili a i když nám finále turnaje uteklo o fous, tak prohra po boji a s ctí zase až tolik nebolí.

Je tu tedy opět zápas o 3. místo a opět s Plzní. Tentokrát už to tak vyrovnané jako ráno nebylo, od začátku jsme si udržovali mírný náskok a nakonec bez větších komplikací jsme utkání dotáhli do vítězného konce 9:4. A stejně jako v 1. kole v Merklíně i na Tempu získáváme pomyslný bronzový stupínek.

Další kolo coachballové ligy se hraje 10.6.2023 na hřišti Storms v Praze Řepy.