Sezóna 2020 skončila

Sezóna 2020 skončila

Sezóna 2020 je definitivně za námi a byl to hodně podivný rok. Asi není potřeba se rozepisovat proč, všichni vědí co se letos dělo. Problémy začali již v březnu, kdy byly zavřené školy a nemohli jsme dokončit zimní přípravu. Nebylo pak možné trénovat ani venku a situace se trochu zlepšila a ž v červnu. Odehráli jsme nějaké přípravné turnaje a v polovině srpna se rozjely i oficiální ligové soutěže. Po promarněném jaru byl program pořádně nahuštěný a tak je docela úspěch, že s výjimkou finálového turnaje ligy žákyň se vše stihlo odehrát podle plánu. Jak se jednotlivým týmům v sezóně dařilo je rozepsáno v článcích níže.

Za normální situace bychom dnes možná měli již za sebou tradiční slavnostní zakončení sezóny, nebo bychom znali alespoň jeho termín. Nyní to ale samozřejmě nejde, ale pokud se situace zlepší, rozloučíme se se starou sezónou dodatečně, dříve než začne ta příští, doufáme že standardní sezóna 2021. Kdyby se to nepodařilo, bylo by to poprvé po téměř třicetileté historii klubu, kdyby se ukončení sezóny neuskutečnilo.

Další komplikací jsou zimní tréninky, teď už bychom se za normálního stavu chystali do tělocvičny. To samozřejmě zatím také možné není a netušíme ani kdy se situace zlepší, jestli na přelomu roku, nebo později. Situaci samozřejmě pečlivě sledujeme, a jakmile to bude možné, tréninky odstartujeme a budeme vás informovat. Bohužel vzhledem k vyhlášeným opatřením nelze ani využít některé hezké dny, které občas ještě jsou a sejít se venku. Nezbývá než apelovat na ty, kterým už sport a softball především chybí (a to jsou předpokládám všichni), aby se zatím připravovali a udržovali v kondici individuálně. Už na jaře se na sociálních sítích objevilo spousta metodických videí, jak je možné v době omezení individuálně trénovat, ale někdy stačí úplně obyčejně si doma zacvičit, nebo si jít zaběhat.

Tak se všichni opatrujte, mějte dobrou náladu a budeme se na vás těšit v lepších časech. Doufáme, že i přes trochu delší pauzu, která nás asi čeká na soft nezanevřete a jakmile to bude možné, sejdeme se v plné sestavě. Snad to bude brzy, protože tohle přeci nemůže trvat věčně.

 

JJJJJ

 

Josef Liška