Žákyně - sezóna 2020

Žákyně - sezóna 2020

Po kadetkách a přípravce skončila sezóna 2020 i žákyním i když v tomto případě trochu neplánovaně. Náš tým vyhrál základní část ligy žákyň a už se těšil na finálový turnaj pro 6 nejlepších družstev, ale anticovidová opatření bohužel nedovolila tento vrchol sezón uskutečnit.

Posledním turnajem této sezóny tak byl turnaj na pražské Kotlářce. V základní skupině jsme nejprve porazili těsně pro nás trochu neznámé Kladno 6:4, následně jsme jasně přehráli domácí Kotlářku 15:3 a v posledním sobotním zápase jsme po vyrovnané bitvě s již tradičním rivalem této sezóny porazili těsně i Sabat 8:6. Základní skupinu jsme vyhráli a v neděli nás čekalo play-off o 1.-4. místo a bylo jasné, že tady už slabí soupeři nebudou. V semifinále jsme nastoupili proti Pardubicím, trochu nám utekla první směna, ve které jsme dostali 4 body, pak už jsme se ale zlepšili a naše obrana nedovolila soupeřkám 3 směny nic. Naopak jsme se postupně dotáhli až na 4:4. V poslední směně Pardubice nakonec ještě jeden bodík stáhli, my už nic a tak jsme bohužel prohráli v napínavém souboji 5:4. V zápase o třetí místo jsme narazili opět na Sabat a byla to znovu vyrovnaná bitva, možná nejvíc ze všech vzájemných soubojů v této sezóně. Po druhé směně byl stav vyrovnaný 1:1. Po třetí směně jsme urvali těsné vedení 2:1 a pak už úřadovaly jen obrany obou týmů, které soupeřovým pálkařům nic nedovolily a tak jsme se mohli radovat z bronzové pozice.

Sice třetí místo bylo nejhorší ze všech letošních ligových turnajů, ale po sportovní stránce bylo asi nejcennější. Spousta vyrovnaných zápasů, v neděli bylo vidět, že do horní části play-off postoupily čtyři nejlepší týmy turnaje a zápasy měly docela vysokou kvalitu.

Celkově tedy náš tým letošní ligu žákyň suverénně ovládl. Ve čtyřech utkáních ligy žákyň jsme postupně obsadili druhé, 2x první a jedno třetí místo. Už se těšíme na příští sezónu 2021. Snad bude na rozdíl od té letošní jen o sportu.

 

Velká gratulace všem hráčkám a hráčům k předvedeným výkonům!!!!!