Kadetky - sezóna 2020

Kadetky - sezóna 2020

 

K poslednímu turnaji základní části vyrazily naše kadetky do Kladna. Před tímto turnajem jsme drželi ve své divizi Západ průběžné druhé místo, které by nám zaručovalo postup do závěrečného turnaje Final Four. Ale hned o jediný bod za námi byl tým Storms Řepy a tak bylo jasné, že právě tento turnaj rozhodne.

Turnaj ještě před jeho začátkem provázely potíže, s počasím. A když bylo jasné, že kvůli velmi špatné předpovědi se v sobotu určitě hrát nebude, byl turnaj přelosován jako jednodenní na neděli. Kadetky tak čekal docela náročný program v podobě čtyř po sobě jdoucích zápasů v jeden den, navíc s přesuny mezi softballovým a baseballovým hřištěm. Přiznám se, že takovou nálož zápasů jsem ještě nezažil, ale pořadatelé měli, složitou pozici a ostatní týmy na tom byli stejně, nebo podobně.

V prvním zápase proti domácímu Kladnu jsme zvítězili jednoznačně 13:3 a vypadalo to, že turnaj je skvěle rozehraný. Ve druhém zápase nás čekali Storms a bylo jasné, že tento zápas zřejmě rozhodne o postupu. Po vyrovnaném boji jsme ale nakonec prohráli 3:8. Možná pod tlakem z této prohry jsme asi trochu překvapivě jednoznačně prohráli i s týmem Berouna 0:9 a naše šance na postup do finálového turnaje se začínali přesouvat už jen do teoretické roviny. Ty ale ožily poté co Storms prohráli s plzeňskou Slávií. Abychom naše šance oživili, potřebovali jsme poslední zápas právě se Slávií vyhrát. Po dalším tuhém boji ovšem přišla další těsná prohra  7:8 a bylo po nadějích.

Pro kadetky tak letošní sezóna skončila. Možná to pro někoho bylo zklamání, hlavně po suverénním vítězství na domácím turnaji už nás někteří viděli minimálně ve finále. Po dvou třetích místech v Plzni a Příbrami a čtvrtém místě na Kladně jsme nakonec zůstali jediný bod za Final Four. Pro nás to byla ale úspěšná sezóna. Tým, který začínal před několika lety v žákyňské lize a dnešní kadetky tehdy jako malé holčičky dostal od každého „nalocháno“ se postupně vypracoval na úroveň, kdy už se dá na jejich softball koukat. Stále se držíme ve středu republikové tabulky a jako malý vesnický klub dokážeme porážet týmy z Prahy a jiných velkých měst.

Takže hlavy vzhůru, jen tak dál a hlavně neusnout na vavřínech.

Byla t letos trochu podivná sezóna, kvůli anticovidovým opatřením se začalo až v srpnu v době prázdnin a dovolených. Také proto jsme vynechali první turnaj což nás možná nakonec stálo postup. Turnaje pak šly rychle za sebou a nebylo to vůbec jednoduché. Situace však byla stejná pro všechny, takže si určitě nestěžujeme.

Tak ahoj v sezóně 2021!!!