Liga žákyň Merklín - Dohráno

Liga žákyň Merklín - Dohráno

19.-20.9.2020 jsme nastoupili k třetímu turnaji ligy žákyň, tentokrát na domácím hřišti v Merklíně. Na předchozích turnajích jsme obsadili 2. a 1. místo a tak byl tento turnaj obhajobou průběžného vedení v lize žákyň.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti týmu Storms Řepy. Hned s první pálkou jsme šli do vedení a to jsme si drželi až do konce utkání. Soupeř bodoval až v závěru a tak se zrodilo první a celkem pohodové vítězství v turnaji. Vampires Merklín – Storms Řepy 8:2.

V druhém zápase jsme narazili na tým z Berouna, zdálo se, že to bude na turnaji náš nejsilnější soupeř, a to se potvrdilo. Začali jsme opět skvěle, po první směně jsme vedli 2:0, ale Beroun postupně dotahoval a před poslední směnou vyrovnal. V poslední směně se nám trochu rozsypala obrana, dostali jsme tři body, na které už jsme v dohrávce nedokázali odpovědět. Takže bohužel prohra. Vampires Merklín – Piranhas Beroun 3:6.

K poslednímu zápasu v základní skupině jsme nastoupili proti týmu Kotlářka Praha. Kotlářka ve svých předchozích zápasech jen o bod prohrála s Berounem a porazila Storms, takže jsme očekávali těžký souboj. Jenže hned v první směně dáváme 6 bodů a pálkařská demolice soupeře pokračovala i dál, takže se žádný vyrovnaný boj nekonal a vyhráli jsme vysoko a přesvědčivě. Vampires Merklín – Kotlářka Praha 13:4. Pravda je že tento zápas řešil jen to, kdo bude do nedělního semifinále nasazen jako domácí. My jsme si ale po prohře s Berounem potřebovali vylepšit náladu a sebevědomí a to se povedlo.

V neděli se ráno repríza zápasu s Kotlářkou. Tentokrát už je to ale play-off, takže se hraje o postup do finále. Podle očekávání Kotlářka nastoupila s kvalitnějším nadhozem než v sobotu, takže průběh zápasu byl vyrovnanější. Přesto ale bez větších problémů vítězíme a postupujeme do finále! Vampires Merklín – Kotlářka Praha 7:3.

Všichni jsme čekali že jasným soupeřem ve finále bude Beroun a že jeho semifinálové utkání se Storms, kteří v sobotu ani jednou nevyhráli bude formalita. Ale děly se věci. Soupeři se přetahovali o vedení, žádný tým nevedl během zápasu víc než o jeden bod a po 5 směnách šlo utkání za vyrovnaného stavu do tie-breaku. A v něm Storms překvapení dokonali a postoupili do finále na úkor favorita.

Ve finále tedy nastupujeme překvapivě proti Storms. Zdálo se že nám trochu usnadnili situaci, když nám z cesty odstranili favorizovaný Beroun. Museli jsme se mít ale na pozoru, protože jejich výhra samozřejmě nespadla z nebe. Nakonec se ale ukázalo že výhrou v semifinále asi dosáhli Storms svého maxima. Naše pozorná obrana, které dominovali obě naše nadhazovačky nedovolila soupeřkám ani bod. My jsme bodíky postupně přidávali a nakonec z toho bylo jednoznačné vítězství a 1. místo na turnaji. Vampires Merklín – Storms Řepy 8:0.

Počasí nám přálo, celý víkend vládlo příjemné babí léto a tak jsme si to všichni mohli pořádně užít. Díky všem na podporu. Diváků bylo spousta, hlavně na finále bylo plno a byly jste slyšet! Díky také všem rodičům, trenérům a kadetkám za pomoc při organizaci turnaje.

Výhrou jsme si upevnili vedení v lize žákyň. Před posledním turnajem základní části3.-4-10.2020 na Kotlářce již máme jistou účast na finálovém turnaji pro 6 nejlepších týmů.