Liga žákyň Dvůr Králové - dohráno

Liga žákyň Dvůr Králové - dohráno

Ke svému letošnímu druhému ligovému turnaji vyjely žákyně až do Dvora Králové nad Labem. Dopravu se podařilo zajisti autobusem (Štěpko díky!!!) a tak nás ani dlouhá cesta nemusela trápit, snad jen to, že jsme museli vyjíždět už v 5:30. Ale nikdo nezaspal, na srazu byli všichni včas, tak jsme mohli vyrazit.

 

V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Sabat Praha. Se Sabatem jsme odehráli na prvním turnaji v Praze dva vyrovnané zápasy, takže se čekala další bitva. To se potvrdilo a možná to bylo ještě napínavější než před dvěma týdny. První polovině utkání dominovaly obrany obou týmů a pálkařky se dlouho nedokázaly prosadit. Stav byl stále 0:0 a až v dohrávce 3. směny se Sabat několika odpaly dostal do vedení 3:0. Do poslední směny oba týmy logicky střídaly nadhoz. Nám tato změna přišla vhod a na soupeřovu druhou nadhazovačku se nám začalo dařit. Konečně jsme „odzátkovali“ pořádný útok a šesti body v řadě otočili skóre. Naopak naše obrana s Kájou na prkně už nedovolila soupeřkám nic a první vítězství bylo na světě Vampires Merklín – Sabat Praha 6:3.

 

Hned v dalším zápase hrajeme proti domácím. V utkání jsme šli od začátku do vedení, které jsme si drželi celý zápas. V závěru jsme si tak mohli dovolit prostřídat sestavu. Na nadhazovacím prkně měla svou premiéru Eliška, víc prostoru dostala také naše omladina, a tak celkem logicky soupeř trochu korigoval skóre a i když to tak podle výsledku nevypadá, zápas jsme měli od začátku až do konce ve své režii a případnou dohrávku v záloze. Takže těsné ale pohodové vítězství Vampires Merklín – Dvůr Králové 7:6.

 

V posledním zápase ve skupině jsme nastoupili proti Pasos Pardubice. Neodehrála se ale ani polovina první směny, když utkání přerušila prudká bouřka. Ani ne po půl hodině se hřiště proměnilo v bazén a i když po bouřce občas vykouklo i sluníčko, bylo jasné, že dnes už se hrát nebude. Na narychlo svolaném mítinku se muselo rozhodnout, jak turnaj dohrát. Protože nedělní předpověď už byla příznivá přesunuly se neodehrané sobotní zápasy na nedělní ráno. Z časových důvodů byly ale zrušeny semifinálové zápasy a týmy byly do rozhodujících zápasů nasazeny podle výsledků ve skupině. To nám sice zajistilo bez ohledu na další výsledky přímý postup do finále, na druhou stranu nás ale mrzelo, že jsme přišli o jeden zápas v turnaji.

 

V neděli ráno jsme tedy nastoupili k poslednímu utkání ve skupině proti Pasos Pardubice. S Pardubicemi jsme v lize žákyň ještě nikdy nehráli, takže pro nás velká neznámá. Zvlášť když trochu překvapivě v sobotu porazili Sabat a připravili je tím o šanci na finále. Jak se ale ukázalo, v sobotu se Pardubicím zranily dvě hráčky a jejich sobotní síla byla ta tam. Navíc nám se dařilo extrémě na pálce. Kája a Dan opřeli své odpaly (z nadhozu!) o plot a k homerunům chyběl snad metr. Dařilo se ale i ostatním. Po dvou směnách vedeme 10:1 a tak opět výrazně mícháme sestavou. Na prkně podruhé v kariéře Sára, v infieldu naši coachballisti, ale i v téhle sestavě jsme zápas dotáhli k vysokému vítězství Vampires Merklín – Pasos Pardubice 14:4.

 

A je tady finále a v něm nastoupíme opět proti Pardubicím. Nejtěžším úkolem bude namotivovat hráčky (a hráče), aby si nemysleli, že po předchozí jasné výhře je finále dopředu vyhrané. Nastupujeme v nejsilnější sestavě a vypadá to, že nikdo nic nepodcenil. Soupeř bez bodu, my naopak šestku. Po druhé směně je stav 8:1 a je prakticky rozhodnuto. Opět posíláme do hry kompletní lavičku. Soupeř sice trochu snižuje, ale i my v dohrávce poslední směny bodujeme a nakonec je z toho jistá výhra Vampires Merklín – Pasos Pardubice 10:6. A to znamená celkové vítězství na turnaji.

Ale i na průběžné pořadí ligy žákyň je příjemné pokoukání :

https://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=liga&file=index&do=schedule&akce=1019&pda=2&admina=

 

Příští turnaj ligy žákyň 19.-20.9.2020 na domácím hřišti v Merklíně!!!