Liga kadetek Plzeň - dohráno

Liga kadetek Plzeň - dohráno

O víkendu 29.-30.8.2020 odehrály kadetky již svůj druhý ligový turnaj letošní sezóny, tentokrát  v areálu plzeňské Slávie. Po suverénní výhře na předchozím domácím turnaji byla samozřejmě očekávání vysoká, ale realita byla tentokrát trochu jiná.

V prvním utkání turnaje jsme nastoupili proti domácí Slávii a bohužel se nám moc nedařilo. Obrana byla sice docela v pořádku, ale náš útok byl dost bezzubý. Na pálce se nám vůbec nedařilo, když už někdo odpálil, tak to byly celkem jednoduché míče pro soupeřovo pole. V zápase jsme získali jediný bod a to bohužel na výhru stačit nemůže, takže se zrodila naše první letošní ligová prohra Vampires Merklín – Slávia Plzeň 1:5.

V dalším zápase jsme nastoupili proti Žralokům z Ledenic. Repríza finále z Merklínského turnaje ale tentokrát vyrovnanou bitvu nepřinesla. Ukázalo se, že kadetky dnes nemají dobrý den. Na pálce se naše hra nezlepšila a oproti rannímu utkání přišli navíc i chyby v obraně a byla tu naše druhá prohra, bohužel dost jednoznačná Vampires Merklín – Žraloci Ledenice 2:10.

Za téhle situace přišla vhod dvouzápasová pauza. Tým měl možnost načerpat po 2 prohrách fyzické i psychické síly a s čistou hlavou jít do posledního sobotního zápasu proti Storms Řepy. A už to byl zase starý dobrý Merklín. V poli jsme soupeřkám nedovolili skoro nic a na pálce už to také bylo lepší, takže jsme si celkem v pohodě drželi celý zápas mírné vedení. Soupeřky sice v závěru přeci jen trochu zdramatizovali a snížili na rozdíl jediného bodu, ale ten vyrovnávací už nedotlačili a tak jsme k potvrzení prvního vítězství na turnaji nepotřebovali ani dohrávku, kterou jsme měli ještě v záloze. Vampires Merklín – Storms Řepy 4:3.

V neděli nás čekal poslední zápas ve skupině, proti týmu Piranhas Beroun. Po ne zrovna vydařené sobotě už se naše šance na finále nepohybovaly ani v teoretické rovině a tak šlo hlavně o to odehrát dobrý zápas a získat nějaké body do tabulky ligy kadetek. Proti týmu, který zatím na turnaji nevyhrál, jsme roli favorita potvrdili a od začátku nebylo pochyb kdo tento zápas vyhraje. A i když celý zápas se odehrál v dešti, občas i docela silném, tak si ho všichni užili a na závěr turnaje máme jednoznačné vítězství Vampires Merklín – Piranhas Beroun 14:4.

Nakonec to stačilo na celkové 3. místo v turnaji a solidní body do ligy kadetek, kde nám v šestičlenné divizi Západ patří průběžné 2. místo za vedoucími Ledenicemi.

K dalšímu turnaji ligy kadetek zajíždíme 12.-13.9.2020 na hřiště v Příbrami. Věříme, že se tam kadetky těší, protože na tomto hřišti ještě nikdy nehrály. Tak kdo nebude fandit přímo na místě, držte palce alespoň na dálku.