Liga žákyň Storms - dohráno

Liga žákyň Storms - dohráno

Po červnových přípravných zápasech začala ostrá ligová sezóna i žákovskému týmu. První turnaj ligy žákyň jsme sehráli Na hřišti Storms  Řepy. Turnaje se zúčastnily tři týmy – Domácí Storms Řepy, Sabat Praha a samozřejmě Vampires Merklín.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu Sabat Praha. Kvalitní zápas s kvalitním soupeřem. Sabat proti nám postavil svojí první nadhazovačku, která odházela celý zápas.  Proti její rychlosti jsme se těžko prosazovali, a i když nějaké odpaly přišli tak body přibývali pomalu. Po první směně jsme prohrávali 3:1 a v podobném poměru se skóre vyvíjelo až do konce zápasu. Před dohrávkou jsme prohrávali 10:4 a žila ještě teoretická šance zápas alespoň srovnat a poslat do tie-breaku. Zázrak se ale nekonal a jeden bod už znamenal jen korekci konečného výsledku Vampires Merklín – Sabat Praha 5:10.

Ve druhém sobotním zápase jsme nastoupili proti domácím Storms. A byl to úplně jiný zápas. Soupeřky jsme skoro nepouštěli na mety a když už někdo metu obsadil, daleko se nedostal. Na pálce se nám tentokrát dařilo, body rychle přibývaly, a tak jsme mohli v závěru dokonce trochu zamíchat sestavou. Premiéru na prkně si odbyla Sára a na catcheru Nikča a hned z toho byl výstavní pick-off out na 3. metě. Dlouho to dokonce vypadalo, že bychom mohli udržet nulu, ale nakonec v závěru přeci jen soupeřky bodovali. Přesto zápas skončil naším jednoznačným vítězstvím Vampires Merklín – Storms Řepy 16:3.

Nedělní program jsme zahájili opět proti Sabatu a samozřejmě byla chuť na pořádnou odvetu. Soupeř na nás nastoupil opět se svou první nadhazovačkou (mimochodem minulý víkend házela v Merklíně i za kadetky). Tentokrát se nám začátek povedl lépe než v sobotu a po první směně jsme vedli 2:1. Zápas měl podobný průběh jako v sobotu, ale v opačném gardu. Tentokrát dotahoval Sabat, dokonce se dostal v závěru do vedení 7:5. Rozhodující zlom přišel na začátku poslední směny. Sabat vystřídal nadhoz a jako by s prvním nadhozem odešla hráčkám soupeře i herní jistota, kombinace našich odpalů a chyb soupeře znamenala obrat na 9:7. Sabat měl ještě výhodu dohrávky a čekalo se velké drama. To ale odmítla na prkně Kája a dohrávka se změnila v „one women show“. Zařídila všechny 3 auty, každý jinak zahraný a soupeřky nepustila na metu. 1. – strike-out, 2. – line-drive, rána jako z děla kterou všichni viděli až v rukavici a ani Kája asi do teď neví odkud to přiletělo, 3. – příhoz na 1. metu. A nejcennější výhra celého turnaje v kvalitním utkání byla na světě Vampires Merklín – Sabat Praha 9:7.

V posledním našem zápasu jsme hráli opět proti domácím Storms. Kdo čekal podobně jednoznačný průběh jako v sobotu, tak se asi nestačil divit. Naše obrana fungovala bezchybně, ale na pálce se nám vůbec nedařilo prosadit. Po druhé směně byl stav 0:0 a první bod jsme získali až v dohrávce 3. směny a trochu překvapivě se o něj postarala Lenča, nejmladší hráčka našeho týmu. Už to vypadalo že zápas tímhle fotbalovým výsledkem skončí, když Niki v závěru krásným odpalem na plot a následným běženým home-runem stáhla další dva body. Soupeřky ještě v závěru zápas trochu zdramatizovaly, ale i když to tak podle výsledku nevypadá, závěr jsme měli docela pod kontrolu a případnou dohrávku v rezervě. Vampires Merklín – Storms Řepy 3:2.

Ve hře ještě bylo celkové vítězství v turnaji. To by ale museli domácí v posledním zápase porazit favorizovaný Sabat. Překvapení se nakonec nekonalo, a tak jsme nakonec obsadili 2.místo i když jen díky horšímu skóre ze vzájemných zápasů se Sabatem. Díky všem za účast a předvedenou hru. Softball je kolektivní hra, tak neradi vyzdvihujeme individuality, ale speciální palec nahoru pro naše posily z t-ballu (Áňa, Bobo a Lenka) kteří nás doplnili po absenci některých kmenových hráček. Byla to pro ně velká premiéra a určitě se neztratili.

Odložená sezóna pokračuje rychlým tempem dál a už za dva týdny hrajeme další turnaj ligy žákyň. Tentokrát nás čeká výjezd až do Dvora Králové 5.-6.9.2020.