Liga kadetek Merklín - dohráno

Liga kadetek Merklín - dohráno

Kadetky odehrály první letošní ligový turnaj na domácím hřišti o víkendu 15.-16.8.2020. Turnaje se zúčastnilo 5 týmů. Kromě domácích Vampires ještě Storms Řepy, Žraloci Ledenice, Sabat Praha a slovenský tým Trnava Panthers. Naše sestava byla trochu poznamenána prázdninovými absencemi, ale nakonec se tým doplněný (regulérně !) o dva kluky Dana a Ondru sešel v dostatečném počtu.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem Storms Řepy. Začátek byl trochu nervózní v obraně, bylo vidět, že je to po delší pauze první ostrý zápas a dovolili jsme soupeři nějaké body, ale od druhé směny už si všechno „sedlo“ tak jak má. Pestrou a nátlakovou hrou v útoku jsme výsledek rychle otočili a dostali se až k pohodovému vítězství. Vampires Merklín – Storms Řepy 15:7. Raritou utkání bylo snad 5 našich pálkařek trefených nadhazovačkou Storms v první směně.

Ve druhém zápase jsme hráli proti slovenské Trnavě. V tomto zápase se příliš neprosazovali pálkařky a dominovali spíše bezchybné obrany. V zápase  jsme si od začátku udržovali mírný náskok a i když to podle výsledku tak nevypadá, utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou a dotáhli ho k důležitému druhému vítězství v turnaji. Vampires Merklín – Trnava Panthers 4:2.

V třetím utkáním turnaje a posledním sobotním, jsme hráli proti Žralokům z Ledenic. Dosavadní výsledky a teoretické předpoklady naznačovali, že stejné týmy se zřejmě potkají i v nedělním finále (což se nakonec potvrdilo). I proto naši trenéři trochu takticky zamíchali sestavou abychom neukázali soupeři všechny trumfy. Na nadhazovací prkno vůbec nepostavili Nikču se kterou se počítalo na finále a i řada ostatních hrála na jiných postech než obvykle. I přes tuto ne úplně tradiční sestavu jsme dokázali v trochu divokém zápase, kde se skóre přelévalo na jednu i druhou stranu, zvítězit. Vampires Merklín – Žraloci Ledenice 10:8.

V neděli dopoledne nás čekal poslední zápas základní skupiny proti Sabat Praha. Díky předchozím výhrám už ani teoretická prohra v tomto utkání nemohla náš tým připravit o první místo ve skupině a lepší nasazení do finále. Mohli jsme tedy tento zápas pojmout jako rozehrání a namotivování se před blížícím se finále. Ani tentokrát jsme nakonec nezaváhali a v utkání zvítězili. Vampires Merklín – Sabat Praha 10:5. Zápas ozdobili 2 homeruny Marti, z toho jeden tzv. grandslam (za 4 body při plně obsazených metách).

Na závěr turnaje tedy očekávané finále opět proti Ledenicím. My jsme jako tradičně nezačali úplně dobře a hned v první směně umožnili soupeři dvakrát bodovat. A to jsme ještě dopadli docela dobře, protože jsme na metách udrželi další potenciální body soupeře. Ještě v dohrávce první směny jsme alespoň snížili na 1:2. Hned ve druhé jsme otočili na 3:2. Vyrovnaný nervák pro diváky pokračoval dál. Ledenice na začátku třetí směny vyrovnali a do dohrávky vystřídali nadhoz. Dalo se očekávat, že proti rychlejší nadhazovačce se budeme hůře prosazovat, ale i přesto se nám podařilo vzít si těsné vedení zpět – 4:3. V další směně jsme ubránili nulu a protože se blížil konec utkání potřebovali nás Ledenice rychle vyautovat před uplynutím časového limitu, aby si vynutili ještě jednu směnu a šanci na otočení výsledku. Všechno nasvědčovalo tomu, že se jim to podaří, první dva pálkaři strike-out. Pak ale Vampires „odšpuntovali“ neuvěřitelný závěrečný útok a na dva auty utkání definitivně zlomili na svou stranu. Vampires Merklín – Žraloci Ledenice 7:3. Zdánlivě jednoznačné skóre rozhodně neodpovídá průběhu utkání, které bylo víc než vyrovnané a zlomilo se výsledkově až v úplném závěru. Finále, které drásalo nervy divákům i coachům se muselo líbit a bylo důstojnou tečkou celého úspěšného turnaje.

Skvělý vítězný turnaj bez porážky. 5 výher z 5 zápasů. Abychom jen nechválili tak jediným negativem na hře týmu byly trochu divoké začátky zápasů, které nám úplně nevycházely. O to víc ale těší, že všechny ne zrovna ideálně rozehrané zápasy jsme dokázali otočit. To svědčí o morální síle týmu a silné útočné hře. Všichni se dokázali prosazovat na pálce a obrana se po vlažnějších začátcích nakonec vždy zahřála na tu správnou teplotu.

Příští turnaj ligový turnaj čeká kadetky za dva týdny v Plzni 29.-30.8.2020. Tak hodně štěstí!!!